склад
діюча речовина: chloramphenicol; 1 супозиторій містить синтоміцину 250 мг (0,25 г); допоміжна речовина: твердий жир.
Форма випуску
Дітям
Вагітним
Годуючим
Водіям
Температура зберігання
діюча речовина: chloramphenicol; 1 супозиторій містить синтоміцину 250 мг (0,25 г); допоміжна речовина: твердий жир.
Супозиторії вагінальні. Основні фізико-хімічні властивості: супозиторії білого або білого з жовтуватим або кремуватим відтінком кольору.
Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Антибіотики. Код АТХ G01A A05.
Фармакодинаміка. Діючою речовиною препарату є хлорамфенікол – антибіотик широкого спектра дії, який має високу антибактеріальну активність щодо збудників різноманітних форм гнійно-запальних процесів. Хлорамфенікол – бактеріостатичний антибіотик, він порушує процес синтезу білка у мікробній клітині (маючи хорошу ліпофільність, проникає через клітинну мембрану бактерій та оборотно зв’язується з субодиницею 50S бактеріальних рибосом, у результаті затримується переміщення амінокислот до пептидних ланцюгів, які ростуть, що призводить до порушення синтезу білка). Активний щодо більшості штамів грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, збудників гнійних, кишкових інфекцій, менінгококової інфекції: Escherichia coli, Shigella dysenteria, Shigella flexneri, Shigella boydii spp., Shigella sonnei, Salmonella spp. (у тому числі Salmonella typhi, Salmonella paratyphi), Staphylococcus spp., Streptococcus spp., (у тому числі Streptococcus pneumoniae), Neisseria meningitidis, Neuseria gonorrhoeae, деяких штамів Proteus spp., Burkholderia pseudomallei, Rickettsia spp., Treponema spp., Leptospira spp., Chlamydia spp., (у тому числі Chlamydia trachomatis), Coxiella burnetii, Ehrlichia canis, Bacteroides fragilis, Klebsiella pneumoniae, Hemophilus influenzae. Не діє на кислотостійкі бактерії (у тому числі Micobacterium tuberculosis), анаероби, стійкі до метициліну штами стафілококів, Acinetobacter, Enterobacter, Serratia marcescens, індолпозитивні штами Proteus shh., Preudomonas aeruginosa spp., найпростіші, гриби. Стійкість мікроорганізмів до хлорамфеніколу розвивається повільно. Фармакокінетика. Діє місцево, добре проникає у тканини матки. Період напіввиведення становить 3–5 годин. Виводиться із сечею у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів, частково виводиться з калом.
Бактеріальні гінекологічні інфекції (вагініти, цервіцити), спричинені чутливими до синтоміцину мікроорганізмами. Для профілактики гнійно-запальних захворювань у гінекології; перед інвазивними процедурами: абортами, гінекологічними операціями (діатермокоагуляція шийки матки, гістерографія), до та після встановлення внутрішньоматкової спіралі.
• Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу. • Алергія і токсична реакція (диспептичні явища, дисбактеріоз, психічні розлади) на хлорамфенікол в анамнезі. • Псоріаз. • Екзема. • Грибкові захворювання піхви. • Пригнічення кістковомозкового кровотворення.
застосування препарату з еритроміцином, олеандоміцином, ністатином та леворином – підвищує антибактеріальну активність, а з солями бензилпеніциліну – знижує. Препарат несумісний із дифенілом, барбітуратами та етанолом. Не слід призначати одночасно з препаратами, що пригнічують кровотворення (сульфаніламіди, похідні піразолону, цитостатики).
При тривалому застосуванні розвивається кандидоз статевих органів. У процесі лікування необхідний систематичний контроль складу периферичної крові; при появі лейкопенії препарат необхідно відмінити. Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати у період вагітності або годування груддю. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Випробовування з вивчення впливу супозиторіїв на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами проведені не були.
Застосовувати дорослим жінкам. Попередньо звільнивши супозиторій від контурної оболонки, вводити його якомога глибше у піхву. Хвора повинна при цьому лежати на спині. Застосовувати по 1 супозиторію 2–3 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 супозиторії. Курс лікування – 5–7 днів. Діти. Препарат не застосовувати дітям.
Симптоми: можливе посилення побічних ефектів препарату. Лікування: симптоматичне.
З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, ретикулоцитопенія, зниження рівня гемоглобіну у крові. З боку імунної системи: можливі алергічні реакції, включаючи: набряк Квінке, інші ознаки подразнення, що не відзначались до лікування, шкірні висипи, свербіж, відчуття печіння, гіперемія, набряк. З боку шлунково-кишкового тракту: диспептичні явища (нудота, блювання, рідкі випорожнення). У цих випадках застосування препарату слід припинити.
2 роки.
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.
По 5 супозиторіїв у стрипах. По 2 стрипи у пачці з картону.
За рецептом.
ПАТ «Монфарм».
Україна, 19161, Черкаська обл., Уманський р-н, с. Аврамівка, вул. Заводська, 8.