ПАТ "МОНФАРМ" -

лідер з виробництва супозиторіїв в Україні

Відкрите акціонерне товариство "Монфарм" було створене 12.12.1994р. шляхом корпоратизації з наступною приватизацією державного підприємства Монастирищенський фармацевтичний завод, організованого в 1986 році на базі спиртового заводу, в складі Київского фармацевтичного об’єднання "Дарниця". Фармацевтичне виробництво розпочиналось із збирання автомобільних аптечок та комплектації водою для ін’єкції антибіотиків, що виготовлялись на головному підприємстві ФО "Дарниця". В 1987 році налагоджено випуск перших лікарських засобів у формі таблеток: Етаперазін, Калію йодид, якими доукомплектовувались медичні аптечки АИ-1 та АИ-2 для Міністерства оборони. Дільницю з розливу спиртових розчинів Йоду, Брильянтового зеленого, Новоіманіну запущено в 1989 році. В 1994 році на ВАТ "Монфарм" створено цех по виробництву супозиторіїв та були виготовлені перші партії продукції: Свічки с екстрактом красавки, Свічки з новокаїном. На сьогоднішній день асортимент медичних препаратів, які виробляються підприємством, нараховує більше 60 найменувань лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп.

Препарати виробництва ВАТ "Монфарм", зважаючи на високу ефективність, належну якість, доступність успішно реалізовуються не тільки на території України, а й країн СНД.

Враховуючи потреби споживачів наше підприємство постійно розширює асортимент своєї продукції, за рахунок впровадження у виробництво оригінальних препаратів на основі субстанцій рослинного і синтетичного походження, а також аналогів високоефективних фармацевтичних препаратів ведучих світових виробників. Розробка і впровадження у виробництво нових лікарських препаратів ведеться в тісній співпраці з Державним Науковим Центром Лікарських Засобів (м. Харків), Національним Фармацевтичним Університетом (м. Харків), Львівським ДМУ ім. Данила Галицького (м. Львів), МНПЦ "Біосан" (м. Вінниця), а також іншими науково-дослідницькими та профільними підприємствами України.

Матеріальна база ВАТ "Монфарм" постійно модернізується, жорстка багаторівнева система контролю забезпечує належну якість готової продукції, колектив високопрофесійних фахівців щорічно поповнюється молодими спеціалістами - випускниками Національного фармацевтичного університету (м. Харків). На підприємстві створений сучасний склад готової продукції, оснащений необхідним устаткуванням для дотримання необхідних температурних режимів зберігання, а також ізотермічний автомобільний парк, що у комбінації з вигідним географічним положенням забезпечує своєчасну та якісну доставку продукції в будь-який регіон України. Все це дає можливість поступово доводити виробництво до вимог міжнародних стандартів серії 1S0 9001, GMP, GLP, GDР, GPP.

Також принциповим для нашого підприємства є якість сировини, яка використовується для виробництва лікарських засобів. ВАТ "Монфарм" співпрацює з такими відомими виробниками високоякісних хімічних субстанцій, як "Omicron Qnimica S.A." и "Antibioticos" Іспанія, "B.F.Goodrich" Німеччина, "Ranbaxy" Індія, "Shandong Xinhua Pharmaceutical Factory" Китай, та ін.

ВАТ "Монфарм", орієнтуючись на виробництво високоефективних препаратів, особливу увага приділяє виготовленню лікарських засобів у формі супозиторіїв, і на сьогоднішній день є лідером по їх виробництву на Україні.

Супозиторії як лікарська форма мають постійну тенденцію до розвитку й удосконалювання як у вітчизняній так і в закордонній медичній практиці. Тривалий час їх помилково застосувували лише як засіб для лікування локальних захворювань. Сучасна медична практика все в більшій мірі використовує загальнотерапевтичний ефект даної лікарської форми.

В більшості ведучих європейських країн (Італії, Франції, Німеччині) номенклатура супозиторіїв складає близько 1000 найменувань.

ВАТ "Монфарм" освоєно декілька напрямків супозиторних лікарських форм:

 • супозиторії для дітей ;
 • супозиторіїв місцевої дії для застосування в акушерстві, гінекології та проктології;
 • супозиторіїв системної дії для лікування алергії, органів дихання, серцево-судинних, шлунково-кишкових, урологічних та інших захворювань;

Особливе місце займають супозиторії, що застосовуються як лікарські препарати системної дії, що зумовлено анатомічною будовою прямої кишки.

Особливості відтоку крові і лімфи від прямої кишки створюють значні переваги застосування ректальної терапії в порівнянні з іншими шляхами ліків:

 • препарат надходить безпосередньо в загальний кровообіг, що забезпечує відсутність несприятливого впливу на шлунково-кишковий тракт та печінку;
 • високий рівень засвоєння препаратів (при проходженні лікарської речовини через печінку на 12-20% знижується ефективність);
 • висока швидкість всмоктування (швидкість всмоктування багатьох лікарських речовин, що вводяться ректально значно вище, ніж тих, що приймаються всередину; у ряді випадків вона може бути прирівняна до швидкості надходження препарату в загальний кровообіг при внутрішньом'язових, а в деяких випадках при внутрішньовенних ін'єкціях);
 • призначення високоактивних лікарських речовин у мінімальних дозах (що зменшує їх токсичний вплив на організм);

Крім цього, простота і безболісність введення лікарських речовин, відсутність небезпеки занесення інфекцій, можливість використання препаратів з неприємним смаком і запахом створюють переваги для широкого застосування супозиторіїв. Їхнє використання також економічно вигідне, тому що не вимагає спеціального медичного обладнання.

Необхідно, також, відзначити соціальну значимість національного виробництва супозиторіїв - основної продукції ВАТ "Монфарм". Адже до 1994 р. промислове виробництво супозиторіїв в Україні було відсутнє. Потреба населення задовольнялася частково за рахунок імпорту з Росії та далекого зарубіжжя. З огляду на перераховані вище переваги супозиторіїв, у 1994 році, після проведення разом із ДНЦЛЗ (м. Харків), комплексу наукових досліджень щодо розробки нової номенклатури лікарських засобів у формі супозиторіїв, ВАТ "Монфарм" успішно освоїло їх випуск.В даний час підприємство виробляє біля 30 найменувань супозиторіїв, обсяг продажу котрих щорічно зростає. Але для повного забезпечення потреб населення країни цього явно недостатньо. Тому ВАТ "Монфарм" постійно розширює номенклатуру супозиторіїв за рахунок впровадження принципово нових препаратів та препаратів - генериків. Підприємство прагне цілком задовольнити потреби населення України в високоефективних лікарських засобах у формі супозиторіїв за доступними цінами (в порівнянні з імпортними аналогами ціни на вітчизняну продукцію нижчі на 20-50%). В 2004 році досягнення ВАТ "Монфарм" у виробництві супозиторіїв було відзначено Асамблеєю ділових кіл України. За впровадження сучасних технологій та виробництво якісних лікарських препаратів у формі супозиторіїв ВАТ "Монфарм" стало лауреатом загальнонаціонального конкурсу "Вища проба" та переможцем регіонального етапу конкурсу "100 кращих товарів України" в номінації "промислові товари для населення".

Схема збуту продукції дозволяє в найбільшій мірі задовольнити вимоги всіх операторів ринку. Завод мінімізує свої збутові витрати, аптеки вчасно отримують необхідний асортимент продукції, споживач забезпечений необхідними лікарськими препаратами та впевнений в їх якості. Адже на протязі всього транспортного ланцюга забезпечуються необхідні умови зберігання, замовленням займаються тільки професіонали, які тонко відчувають потреби споживачів (більшість співробітників оптових компаній - фармацевти).

Оптові структури можна поділити на декілька груп:

 • 85% загального обсягу реалізації - комерційні оптові фармацевтичні компанії;
 • 12% - комунальні регіональні аптечні бази "Фармації";
 • 2% - прямі поставки фармацевтичної продукції в аптеки;
 • 1% - поставки фармацевтичної продукції безпосередньо до лікарських установ.

ВАТ "Монфарм" - провідне фармацевтичне підприємство Черкащини, що підтверджується почесними грамотами Фармацевтичної асоціації України та результатами національного рейтингу "Фармексперт", по даним якого ВАТ "Монфарм" за обсягом виробництва посідає 13 місце серед 162 вітчизняних фармацевтичних виробників. На даний момент продукція заводу "Монфарм" є в кожній аптеці нашої країни, з більшістю аптечних мереж у підприємства встановилися дружні партнерські взаємини, провізори знають продукцію ВАТ "Монфарм", вона добре реалізовується, претензії щодо якості відсутні. Також проводиться робота по виходу підприємства на фармацевтичні ринки країн СНД, на сьогоднішній день налагоджено співпрацю з республікою Білорусь, зареєстровано препарати в Молдові, Туркменістані.

Завдяки вигідному географічному розташуванню (практично центр України, безпосередня близькість найбільших транспортних артерій України - автодороги Київ - Одеса та Львів - Луганськ), забезпечується своєчасна доставка продукції в будь-яку точку України. Щотижня завантажені продукцією автомобілі вирушають в напрямку Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Сімферополя, Луганська та інших обласних міст нашої країни. Але успішний збут продукції неможливий без розробки та здійснення ефективної стратегії маркетингової підтримки. Насамперед, зважаючи на високу конкуренцію на ринку та низьку проінформованність лікарів, щодо нових препаратів, було створено службу медичних представників. В обов'язки медичних представників входить донесення інформації про лікарські засоби виробництва ВАТ "Монфарм" до лікарів, провізорів на місцях та забезпечення максимальної наявності промоційних препаратів в аптечних мережах. Проводяться виступи представників підприємства на наукових семінарах, симпозіумах, що дозволяє з одного боку запропонувати лікарям нові вітчизняні ефективні препарати, з іншого вислухати побажання учасників, їх проблеми. Інформація про продукцію ВАТ "Монфарм" розміщується в спеціалізованих фармацевтичних та медичних виданнях. Для підтримання зворотнього зв'язку із кінцевими споживачами, заключення нових контрактів, підприємство приймає активну участь у галузевих виставках.



ПАТ «Монфарм» © 2020.