КЛІНДАМІЦИН-М


Clindamycinum


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 капсула містить кліндаміцину гідрохлориду 0,15 г;
допоміжні речовини:
кальцію стеарат, цукор молочний, аеросил.

Фармакотерапевтична група
Антибактеріальні засоби для системного застосування. Лінкозаміди. Кліндаміцин. Антибіотик групи лінкозамінів. У терапевтичних дозах діє на мікробну клітину бактеріостатично. Порушує внутрішньоклітинний синтез білка. Високоактивний відносно грампозитивних мікроорганізмів: аеробних коків - Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, включаючи штами, що продукують пеніцилазу; Streptococcus spp., включаючи Streptococcus pneumoniae (за винятком Enterococcus faecalis); анаеробних грампозитивних аспорогенних бактерій - Propionibacterium spp., Eubacterium spp., Actіnomyces spp.; анаеробних і мікроаерофільних грампозитивних коків - Peptococсus spp., Peptostreptococcus spp., мікроаерофільних стрептококів, клостридій; анаеробних грамнегативних бактерій - Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Gardnerella vaginalis. Кліндаміцин активний також щодо Mycoplasma spp. Кліндаміцин не діє на гриби, віруси, найпростіші (за винятком токсоплазм). Стійкість до кліндаміцину виробляється повільно. Кліндаміцин швидко і майже повністю (до 90% прийнятої дози) всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація в сироватці крові при внутрішньому застосуванні спостерігається через 1-3 години. Добре проникає в тканини і рідини організму, високі концентрації препарату спостерігаються в кістках, предміхуровій залозі, жовчі, слині і плевральній рідині. У невеликій кількості проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Проходить через плацентарний бар’єр і екскретується з молоком. Метаболізується в печінці. Деяка частина його метаболітів має антибактеріальну активність. Виділяється із сечею та з фекаліями. Період напіввиведення становить 2,5–3 години.

Показання.
Для системного застосування: інфекційно-запальні захворювання тяжкого перебігу, викликані чутливими до Кліндаміцину-М мікроорганізмами: пневмонія, абсцес легенів, емпієма плеври, остеомієліт, ендометрит, аднексит, гнійні інфекції шкіри, м’яких тканин, рани, перитоніт. Профілактика перитоніту і внутрішньочеревних абсцесів після перфорації чи травми кишечнику (у комбінації з аміноглікозидами). Як антибіотик резерву при інфекціях, викликаних штамами стафілокока та інших грампозитивних мікроорганізмів, що резистентні до пеніциліну.

Протипоказання.
Виражені порушення функції печінки чи нирок, вагітність, лактація, підвищена чутливість до Кліндаміцину-М чи лінкоміцину, міастенія. Дана лікарська форма не застосовується у дітей до 3 років.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Через існуючий антагонізм між кліндаміцином і еритроміцином не рекомендується одночасне їх застосування. Не можна застосовувати разом з ампіциліном, дифенілгідантоїном, барбітуратами, амінофіліном, кальцію глюконатом та магнію сульфатом. Терапевтична ефективність Кліндаміцину-М може бути істотно знижена адсорбуючими засобами чи холестираміном. Кліндаміцин-М може підсилити пригнічуючий вплив на нервово-м’язову передачу міорелаксантів, загальних анестетиків, поліміксинів чи аміноглікозидів. Кліндаміцин-М може підсилити пригнічуючий вплив наркотичних аналгетиків на дихальний центр. При одночасному застосуванні зі спазмолітичними засобами існує небезпека виникнення токсичного мегаколону. Кліндаміцин-М може знизити терапевтичну ефективність антихолінестеразних засобів, що приймають хворі на м’язову слабість. Передозування. Нудота, блювання, біль в животі, шкірний висип, рідко – реакція анафілаксії. У випадку перевищення рекомендованої дози слід негайно звернутися до лікаря. У випадку розвитку тяжких, з загрозою для життя реакцій негайно вводять епінефрин, глюкокортикостероїди (внутрішньовенно), антигістамінні препарати, при необхідності проводять штучну вентиляцію легенів. Кліндаміцин практично не виводиться з організму при гемо- або перитонеальному діалізі.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Кліндаміцин-М необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями травного тракту в анамнезі. З появою проносу чи коліту застосування Кліндаміцину-М необхідно припинити негайно. У зв’язку зі слабким проникненням у ліквор не слід застосовувати Кліндаміцин-М при менінгітах, навіть при доведеній лабораторній чутливості. Не можна застосовувати кліндаміцин одночасно з препаратами, що гальмують перистальтику кишечнику. Для зменшення подразливості стравоходу необхідно запивати препарат великою кількістю рідини. Не застосовувати препарат в капсулах для лікування дітей до 3 років.

Спосіб застосування та дози.
Дозу встановлюють індивідуально. Дорослим внутрішньо – по 1-2 капсули (150-300 мг) через 6 годин. При тяжких інфекціях – по 2-3 капсули (300–450 мг) через 6 годин. Бажано капсули запивати великою кількістю води. Тривалість курсу лікування – 10-14 днів. Діти – по 8–16 мг/кг на добу, розподілені на 2 прийоми. При тяжких інфекціях 16–20 мг/кг на добу, розподілені на 3–4 прийоми.

Побічні ефекти.
Нудота, блювання, біль в животі, діарея; можливі явища езофагіту, рідко – оборотна лейкопенія, тромбоцитопенія, порушення функції нирок; транзитне підвищення рівня печінкових трансаміназ і білірубіну в плазмі крові; при тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток псевдомембранозного коліту; дуже рідко – алергічні реакції (кропивниця, ексфоліативний дерматит, набряк Квінке, лихоманка). У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 капсул у контурній чарунковій упаковці.

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.