АНАЛЬДИМ

Analdim


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 супозиторій містить метамізолу натрію (анальгіну) - 100 мг чи 250 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) - 10 мг чи 20 мг;
допоміжна речовина:
твердий жир, емульгатор №1.

Фармакотерапевтична група
Аналгетики й антипіретики. АТС N02В.

Фармакологічні властивості.
Анальгін - похідне піразолону – має виражену аналгезивну і жарознижувальну дію, що обумовлено пригніченням синтезу брадикініну, простагландинів. Димедрол чинить антигістамінну, седативну, центральну холінолітичну, протизапальну дію. Крім того, димедрол потенціює дію анальгіну. Анальгін і димедрол швидко всмоктуються в прямій кишці, і в крові швидко (протягом 1-2 годин) утворюються їхні пікові концентрації. Анальгін і димедрол широко розподіляються в організмі, легко проникають у центральну нервову систему. Анальгін виводиться з організму із сечею у незміненому вигляді та у сполуках із сірчаною і глюкуроновою кислотами; димедрол метаболізується в печінці. Дія препарату проявляється протягом 5-6 годин після його застосування.

Показання.
Гарячка, що обумовлена інфекційно-запальними захворюваннями, больовий синдром слабкої чи помірної вираженості: головний біль, зубний біль, біль у післяопераційному періоді, при нирковій і печінковій коліках, невралгії, міалгії, травмах, опіках.

Протипоказання.
Виражені порушення функції печінки або нирок, захворювання крові, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, бронхіальна астма, період вагітності та під час лактації, підвищена чутливість до препарату; дітям віком до 1 року.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно - проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування Анальдиму. Маючи більш високу спорідненість з білками крові, анальгін може витісняти із комплексу з білком антикоагулянти кумаринового ряду, аспірин, сульфаніламіди, антибіотики, підвищуючи їхній фармакологічний ефект. Підсилює ефекти етанолу; одночасне застосування з хлорпромазином та іншими похідними фенотіазину може спровокувати виникнення гіпертермії. При одночасному призначенні циклоспорину знижується концентрація останнього в крові. Фенілбутазон, барбітурати та інші гепатоіндуктори зменшують ефективність препарату. Одночасне призначення з іншими ненаркотичними аналгетиками (індометацин, диклофенак, ібупрофен, парацетамол і ін.), трициклічними антидепресантами (амітриптилін, доксипін і ін.) та алопуринолом може призвести до посилення токсичності. Не рекомендується одночасно застосовувати з психостимуляторами (пірацетам, кавінтон, кофеїн).

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! З обережністю призначають пацієнтам, які займаються видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидких психічних реакцій.

Спосіб застосування та дози.
Препарат вводять у пряму кишку. Частота застосування - 1-3 супозиторії на добу. Дітям віком 1-4 роки призначають супозиторії, що містять 110 мг діючих речовин (100 мг анальгіну і 10 мг димедролу), по 1 супозиторію одноразово. Дітям старшим 5-ти років і дорослим призначають супозиторії, що містять 270 мг діючих речовин (250 мг анальгіну і 20 мг димедролу). Дітям 5-14 років - по 1 супозиторію одноразово, дорослим - по 1-2 супозиторії одноразово. Тривалість лікування встановлюють індивідуально, до зняття симптомів лихоманки та болю: від 1 до 3-4 днів. Передозування. Не описане, проте у випадку перевищення рекомендованої дози слід звернутися до лікаря.

Побічні ефекти.
Обумовлені дією димедролу на ЦНС: сонливість, загальна слабкість; рідко - запаморочення, сухість у роті, нудота, що проходять після відміни препарату. Можливе незначне послаблення випорожнення. При дотриманні рекомендованих доз і тривалості лікування зміни з боку системи крові, що можливі при тривалому застосуванні анальгіну, виключаються. У разі виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в пачці з картону.

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.