БІСАКОДИЛ

Bisacodyl


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
бісакодил; 1 супозиторій містить бісакодилу 0,01 г; допоміжна речовина:
жир твердий.

Лікарська форма.
Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група.
Проносні засоби. Фармакологічні властивості. Сприяє підвищенню секреції слизу в товстому кишечнику, прискорює та підсилює перистальтику кишечнику. Механізм проносної дії бісакодилу зумовлений збільшенням проникності води в порожнину кишечника та зменшенням її абсорбції, а також прискоренням перистальтики кишечника. Важливу роль в механізмі дії відіграє розщеплення бісакодилу в лужному вмісті кишечнику, що спричиняє подразнення рецепторів його слизової оболонки, у зв’язку з чим збільшується секреція слизу та посилюється перистальтика кишечнику. При введенні супозиторіїв у пряму кишку ефект препарату проявляється через 15–90 хвилин.

Показання.
Симптоматичне лікування хронічних запорів різного генезу, при необхідності випорожнення кишечнику перед рентгенівським та іншими діагностичними дослідженнями, при підготовці до операцій на органах шлунково-кишкового тракту.

Протипоказання.
Синдром гострого живота, непрохідність кишечнику різного походження та клінічних форм, защемлена грижа, гострі запальні захворювання органів черевної порожнини, прямої кишки, кровотечі, індивідуальна чутливість, діти віком до 2 років.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Не слід одночасно приймати лужні лікарські засоби; при одночасному прийомі серцевих глікозидів їх активність посилюється в результаті дефіциту калію.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Не рекомендується тривале застосування препарату (як і інших послаблюючих засобів). При діареї або болях в животі застосування препарату необхідно тимчасово припинити. Тільки за рекомендацією лікаря застосовують під час вагітності та годування дитини груддю, оскільки можливе проникнення активної речовини крізь плацентарний бар’єр і в молоко матері, а також при захворюваннях печінки та нирок.

Спосіб застосування та дози.
Дорослим призначають ректально по 1–2 супозиторії на добу. При підготовці до операції або до рентгенівського дослідження (додатково до перорального прийому послаблюючих засобів ввечері перед операцією) вранці, у день операції, призначають 1 супозиторій. Дітям віком 2–7 років призначають по ½ супозиторія на добу, 8–14 років – 1 супозиторій, 15–18 років – 1–2 супозиторії на добу. Передозування. Проявляється діареєю із втратою великої кількості рідини та електролітів (м’язова слабкість, судоми). У цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря.

Побічні ефекти.
Можливі спазми кишечнику, біль у животі (особливо при гострих запорах). При тривалому застосуванні високих доз можливі подразнення та меланоз кишечнику, а також коліт, який супроводжується порушенням водно-електролітного балансу, зокрема гіпокаліємією; можливе відчуття печіння в ділянці ануса; алергічні реакції. У випадку виявлення небажаних впливів або інших негативних ефектів порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в пачці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.