НІСТАТИН

Nystatin


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 супозиторій містить ністатину 250 000 ОД або 500 000 ОД;
допоміжні речовини:
бутилоксіанізол, бутилокситолуол, кислота лимонна, масло вазелінове, жир твердий.

Лікарська форма.
Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група.
Протигрибковий антибіотик.

Фармакологічні властивості.
Має в структурі велику кількість подвійних зв’язків, що зумовлюють високу тропність речовини до стеринових утворень цитоплазматичної мембрани грибів. Унаслідок цього молекула проникає в мембрану клітини з утворенням великої кількості каналів, що сприяють неконтрольованому транспорту води, електролітів і неелектролітів. Клітина втрачає стійкість до дії зовнішніх осмотичних сил і лізується. Активний відносно дріжджеподібних грибів роду Candida та аспергілів. Здійснює фунгістатичну, а у великих дозах – фунгіцидну дію.

Показання.
Застосовують для профілактики та лікування захворювань, спричинених дріжджеподібними грибами роду Candida (Candida albicans та ін.), внутрішніх органів (шлунково-кишкового тракту, легенів, нирок та ін.). З профілактичною метою призначають для попередження розвитку кандидозу при тривалому лікуванні препаратами пеніциліну та антибіотиками інших груп, особливо при пероральному застосуванні антибіотиків тетрациклінового ряду, левоміцетину, неоміцину та ін., а також ослабленим і виснаженим хворим.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, порушення функції печінки, панкреатит, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, вагітність. Дитячий вік до 1 року.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно - проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. При одночасному застосуванні Ністатину з клотримазолом активність останнього зменшується.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! При розвитку місцевого подразнення чи алергічної реакції Ністатин слід відмінити. Призначення Ністатину при вагітності можливе у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенціальний ризик для плоду. Хоча препарат всмоктується в незначній кількості, невідомо, чи виділяється він з молоком, тому за необхідності призначення Ністатину в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного годування.

Спосіб застосування та дози.
Дорослим призначають ректально, по 1-2 супозиторія, 3-4 рази на добу. Добова доза становить 3-6 супозиторіїв. Дітям віком від 1 до 3 років – по 1 супозиторію, 2 рази на добу, старше 13 років – по 1–2 супозиторія, 3–4 рази на добу. Середня тривалість курсу лікування - 10–14 днів. При необхідності курс повторюють через 2–3 тижні.

Побічні ефекти.
Ністатин, як правило, побічних явищ не спричиняє, але при підвищеній чутливості до нього можливі нудота, блювання, діарея, підвищення температури тіла, озноб та ін. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в картонній пачці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.