АСКОРУТИН


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
кислота аскорбінова – 0,05 г,рутин – 0,05 г;
допоміжні речовини:
крохмаль картопляний, цукор, кальцію стеарат, тальк.

Фармакотерапевтична група.
Вітаміни.

Рутин, особливо в сполученні з кислотою аскорбіновою, знижує проникність і ламкість капілярів, у тому числі за рахунок пригнічення активності гіалуронідази, має антиоксидантні властивості, бере участь в окислювально-відновних процесах. Аскорбінова кислота всмоктується в дванадцятипалій кишці. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 4 години. Легко проникає в лейкоцити, тромбоцити, а потім – в усі тканини. Максимальна концентрація рутину в плазмі крові реєструється через 1-6 годин. Період напіввиведення становить 10-25 годин. Виводиться у виді метаболітів, головним чином з жовчю, меншою мірою – із сечею.

Показання.
Гіпо- і авітаміноз Р (профілактика і лікування); захворювання, що супроводжуються підвищенням проникності судин (у тому числі в складі комплексної терапії): геморагічні діатези, капіляротоксикози, променева хвороба, алергічні захворювання, тромбоцитопенічна пурпура, гломерулонефрит, крововилив у сітківку ока, септичний ендокардит, артеріальна гіпертензія, ревматизм, арахноїдит, інфекційні хвороби (висипний тиф, кір, скарлатина); ураження капілярів, обумовлені застосуванням антикоагулянтів і саліцилатів (профілактика і лікування).

Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, перший триместр вагітності.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно - проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Абсорбція препарату знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні свіжих фруктів або овочевих соків.

Передозування.
Можливі алергічні реакції. При тривалому застосуванні у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, порушення функції нирок.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Через вміст аскорбінової кислоти не рекомендується призначати у великих дозах при підвищеному згортанні крові, тромбофлебітах, схильності до тромбозів, при цукровому діабеті.

Спосіб застосування та дози.
Приймають внутрішньо по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання та ефективності лікування.

Побічні ефекти.
Алергічні реакції, гіпервітаміноз. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичайних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 50 таблеток у пеналах.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.