БРОМГЕКСИН

BromhexinumЗагальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
бромгексин; 1 таблетка містить бромгексину гідрохлориду 0,008 г;
допоміжні речовини:
цукор, цукор молочний, руберозум, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Фармакотерапевтична група.
Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості.
Бромгексин справляє муколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію. Стимулює вироблення ендогенного сурфактанта, що забезпечує стабільність альвеолярних клітин у процесі дихання, їх захист від несприятливих чинників, покращує реологічні властивості бронхо-легеневого секрету, сприяє його плину по епітелію та виведенню мокротиння з дихальних шляхів.

Показання.
Гострі та хронічні захворювання бронхів і легенів з порушенням відходження мокротиння: трахеїт, гострий та хронічний бронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, бронхіальна астма, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів. Препарат також призначають для прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії та в передопераційний період.

Протипоказання.
Гіперчутливість до препарату, вагітність (особливо в І триместрі), годування груддю. Дитячий вік до 3 років. Відносні протипоказання: пептична виразка шлунка та 12-палої кишки, захворювання бронхів, що супроводжується дуже великим накопиченням мокротиння, порушення функцій нирок і печінки. Застереження при застосуванні. Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Особливі вказівки.
При виразковій хворобі шлунка, а також при показаннях на шлункову кровотечу в анамнезі Бромгексин слід застосовувати під контролем лікаря.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Бромгексин можна приймати в комбінації з бронходилататорами, антибактеріальними препаратами, засобами, які застосовують у кардіології. Бромгексин не застосовують із засобами, що подразнюють слизову оболонку шлунка. Не застосовують також одночасно з лікарськими засобами, що містять кодеїн, оскільки це перешкоджає відкашлюванню розрідженого мокротиння. Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну) в легеневу тканину.

Спосіб застосування та дози.
Препарат приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Дорослим – 16 мг (2 таблетки) 3–4 рази на добу. Дітям від 3 до 4 років – по 2 мг (¼ таблетки) 3 рази на добу; від 5 до 14 років – по 4 мг (½ таблетки) 3 рази на добу. Курс лікування – від 4 днів до 4 тижнів. Передозування. Блювання, сплутаність свідомості, атаксія, диплопія, тахіпное, метаболічний ацидоз легкого ступеня. Лікування: промивання шлунка, активоване вугілля, сольові проносні препарати, симптоматична терапія.

Побічні ефекти.
Звичайно препарат добре переноситься, але інколи можуть відмічатися алергічні реакції (шкірні висипи, риніт). У поодиноких випадках трапляються шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, пронос, загострення виразкової хвороби), підвищення активності амінотрансфераз, ангіоневротичний набряк. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 20 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.