КАЛІЮ ЙОДИД

Potassium iodide


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 таблетка містить калію йодиду 0,25 г;
допоміжні речовини:
магнію карбонат основний, натрію тіосульфат, кальцію стеарат, аеросил.

Фармакотерапевтична група.
Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.

Фармакологічні властивості.
При дефіциті йоду процес синтезу гормонів щитовидної залози порушується. Калію йодид компенсує дефіцит йоду, сприяє відновленню порушеного синтезу тиреоїдних гормонів. Важливими властивостями калію йодиду є його здатність попереджувати накопичення радіоактивного йоду в щитовидній залозі та забезпечувати її захист від дії радіації.

Показання.
Профілактика під час ядерно-технічних аварій з метою запобігання опроміненню.

Протипоказання.
Протипоказаний при туберкульозі легень, нефриті, нефрозі, фурункульозі, вугрових висипах, піодермії, геморагічному діатезі, кропив’янці, підвищеній чутливості до йоду, вагітності, за винятком випадків загрози надходження в організм радіоактивних ізотопів йоду. У таких випадках одночасно з Калію йодидом (1/2 табл.) призначають калію перхлорат (0,75 г). Виражений гіпертиреоз, латентний гіпертиреоз, токсична аденома, вузловий або дифузний токсичний зоб, герпетиформний дерматит (хвороба Дюринга). Препарат не призначають дітям віком до 2 років.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну!

Взаємодія з лікарськими засобами.
При одночасній високодозній терапії йодом та калійзберігаючими діуретиками можливий розвиток гіперкаліємії, з препаратами літію – розвиток зобу та гіпотиреозу. Перхлорат і тіоціонат конкурентно гальмують поглинання йоду щитовидною залозою, а ТТГ – стимулює. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату.
Особливі вказівки.
На фоні терапії у пацієнтів з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії. У період вагітності призначають у випадках загрози надходження в організм радіоактивних ізотопів йоду. При дозах вище 300 мкг йоду на день необхідно припинити годування груддю.

Спосіб застосування та дози.
При загрозі надходження в організм радіоактивного йоду для захисту від опромінення щитовидної залози призначають дорослим і дітям старше 2 років по 0,125 г (1/2 табл.) 1 раз на день. Таблетку подрібнюють і дають з невеликою кількістю солодкого чаю. Препарат приймають щодня, до зникнення загрози надходження радіоактивного йоду в організм. Передозування. Проявляється підсиленням вираженості побічних ефектів. Хронічне передозування призводить до виникнення металічного привкусу в роті, вугревого висипу, підвищення температури тіла. У випадку передозування зверніться до лікаря.

Побічні ефекти.
Прояви йодизму: набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, еозинофілія, шок. Можливі також тахікардія, дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення, діарея (у пацієнтів старше 40 років). При високодозовій терапії може розвинутися спричинений йодом зоб та гіпотиреоз. У разі виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 таблеток в контурних безчарункових упаковках

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.