ЦИТРАМОН-ВЗагальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
кислота ацетилсаліцилова – 0,240 г, парацетамол – 0,180 г, кофеїн – 0,030 г, кислота лимонна – 0,004 г;
допоміжні речовини:
крохмаль картопляний, полівінілпіролідон, кислота аскорбінова, тальк, стеарат кальцію, какао.

Фармакотерапевтична група.
Ненаркотичні аналгетики і антипіретики. Комбінований препарат зі знеболювальною, жарознижувальною та помірною протизапальною активністю. Кофеїн, що входить до складу препарату, потенціює і прискорює терапевтичну дію парацетамолу. Ацетилсаліцилова кислота швидко всмоктується, терапевтична концентрація в крові розвивається через 30 хв., максимальна – через 2 год. Частина препарату всмоктується в шлунку, більша частина – у тонкій кишці. Парацетамол добре всмоктується у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту. Максимальний терапевтичний ефект розвивається через 30-60 хв. після прийому, максимальна концентрація препарату в крові – через 2-2,5 год., період напіввиведення – приблизно 2 год. З організму виводиться із сечею через 4-4,5 год.

Показання.
Як аналгетичний засіб при слабкому або помірно вираженому больовому синдромі, а також жарознижувальний – при лихоманці, обумовленій грипом, гострою респіраторною інфекцією та іншими інфекційними захворюваннями. Призначають при головному, зубному болю, мігрені, невралгії, первинній дисменореї і захворюваннях, що супроводжуються лихоманкою різної етіології.

Протипоказання.
Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкова кровотеча, зниження згортання крові, тяжкі порушення функцій печінки і нирок, 1 триместр вагітності, період лактації, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно - проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Препарат підсилює дію засобів, що знижують згортання крові та агрегацію тромбоцитів, побічну дію кортикостероїдів, сульфонілсечовини, метотрексату. Варто уникати комбінованого застосування препарату з барбітуратами, протисудомними засобами, саліцилатами, рифампіцином.

Передозування.
Можливі шлунково-кишкові кровотечі, алергічні реакції.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!
У зв’язку з наявністю кофеїну препарат не застосовують при підвищеній збудливості, безсонні, у старечому віці. Під час лікування не слід вживати алкоголь.

Спосіб застосування та дози.
Приймають внутрішньо по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу. Максимальна добова доза – 6 таблеток у 3 прийоми. Курс лікування залежить від ефективності терапії і не перевищує 7 днів.

Побічні ефекти.
У деяких хворих можуть спостерігатися побічні реакції, характерні для препаратів ацетилсаліцилової кислоти і парацетамолу: алергічні реакції, виразково-геморагічні ураження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, загострення бронхіальної астми, незначне короткочасне підвищення артеріального тиску, тахікардія, гепато- і нефротоксичні явища, що проходять самостійно після відміни препарату. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичайних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 6 таблеток у контурній безчарунковій упаковці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.