ФУРАЗОЛІДОН

Furazolidonum


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 таблетка містить фуразолідону 0,05 г;
допоміжні речовини:
кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор молочний, аеросил.

Фармакотерапевтична група.
Протимікробні та антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості.
Синтетичний протимікробний та протипротозойний препарат, похідне нітрофурану. Пригнічує ріст та розмноження стафілококів, стрептококів, дизентерійної, кишкової паличок, збудників паратифу та інших мікроорганізмів. Має протитрихомонадну активність, лікувальну дію при лямбліозі. Активний відносно штамів мікроорганізмів, резистентних до антибіотиків і сульфаніламідів. Стійкість до фуразолідону розвивається повільно. Швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, розподіляється по тканинах (включаючи центральну нервову систему), в печінці перетворюється в амінопохідне. Екскретується нирками (65%) та кишечником.

Показання.
Застосовують для лікування бацилярної дизентерії, паратифу, діареї, ентеритів, викликаних кишковою паличкою, протеєм, стрептококами, стафілококами, ентерококами; лямбліозу, трихомонадного кольпіту, вагініту, уретриту, пієліту, циститу, інфікованих ран.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, термінальна стадія хронічної ниркової недостатності.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!
Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря по консультацію щодо подальшого застосування препарату. З обережністю застосовують в період лактації та під час вагітності. Не вживати алкоголь під час лікування препаратом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Засоби, що залужнюють сечу, – знижують ефект (прискорюють виведення з сечею), що закислюють, – підвищують. Аміноглікозиди і тетрациклін посилюють протимікробні властивості.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!
З обережністю призначають при хронічній нирковій недостатності, захворюваннях нервової системи.

Спосіб застосування та дози.
Для лікування паратифу, дизентерії, харчових токсикоінфекцій дорослі приймають внутрішньо по 2–3 таблетки після їжі 4 рази на добу протягом 5–10 днів (тривалість прийому залежить від характеру та тяжкості патологічного процесу). В таких же дозах фуразолідон можна приймати циклами по 3–6 днів з інтервалами 3–4 дні. Дозу для дітей встановлюють відповідно до віку. Фуразолідон не рекомендують приймати більше 10 днів. При лямбліозі дорослі приймають по 2 таблетки фуразолідону 4 рази на добу, діти – в дозі 10 мг/кг маси тіла на добу (добову дозу розподіляють на 3–4 прийоми). Трихомонадний кольпіт лікують комбіновано. Внутрішньо приймають по 2 таблетки препарату 3–4 рази на добу протягом 3 днів. Одночасно в піхву вводять порошок, що містить фуразолідон з молочним цукром, в пряму кишку – свічки з препаратом. Лікування щоденне протягом 7–14 днів. При терапії трихомонадних уретритів доза фуразолідону на прийом – 2 таблетки 4 рази на добу протягом 3 днів. Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 4 таблетки, добова – 16 таблеток. Передозування. Викликає гострий токсичний гепатит, гематотоксичність, нейротоксичність (поліневрит). У разі передозування необхідно негайно промити шлунок і прийняти активоване вугілля.

Побічні ефекти.
При прийомі внутрішньо можливі нудота, блювання, анорексія. Побічні ефекти можна попередити або зменшити їх вираженість, запиваючи препарат великою кількістю води, а також зниженням дози. Призначають антигістамінні засоби, кальцію хлорид, вітаміни групи В. У разі виражених побічних явищ фуразолідон відміняють. У разі виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 20 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.