МЕТИЛУРАЦИЛ

Methyluracilum


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 супозиторій містить метилурацилу - 0,5 г;
допоміжні речовини:
жир твердий.

Лікарська форма.
Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група.
Нестероїдний анаболічний засіб. Препарат має анаболічну і антикатаболічну властивості. Прискорює регенерацію, загоєння ран, стимулює клітинні і гуморальні ланки імунітету, виявляє протизапальну дію. Специфічною властивістю препарату є стимулюючий вплив на еритро- і особливо на лейкопоез. При введенні супозиторія в пряму кишку препарат добре і майже повністю всмоктується через слизову, і виявляється в крові через 20-30 хвилин. Максимальна концентрація в крові досягається через 1 - 2 години. Виводиться з організму переважно нирками у виді метаболітів і кон'югатів і частково з калом у незміненому виді.

Показання.
Препарат призначають при агранулоцитарній ангіні, аліментарно-токсичній алейкії, хронічній бензольній інтоксикації, лейкопенії, обумовленій хіміотерапією пухлин, рентгено- та радіотерапії й іншими факторами. Застосовують також при ранах, що в'яло загоюються, трофічних виразках, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному гастриті, панкреатитах, ректитах, сигмоїдитах, виразкових колітах.

Протипоказання.
При гострих та хронічних лейкемічних формах лейкозу (особливо мієлоїдних), лімфогрануломатозі, злоякісних захворюваннях кісткового мозку.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся із лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров'я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату!

Взаємодія з лікарськими засобами.
Не описана. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтесь самостійно, - проконсультуйтесь з лікарем щодо можливості застосування препарату.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся із лікарем! Препарат доцільно призначати при легких формах лейкопенії. При захворюванні середньої ступені тяжкості препарат приймають тільки після відновлення порушеної регенерації клітин крові. При важких формах враження кровотворення метилурацил не призначають.

Спосіб застосування та дози.
Супозиторій звільняють від контурної упаковки і вводять ректально. Застосовують по 1 - 4 супозиторія в день.

Передозування.
Не спостерігалось.

Побічні ефекти.
Препарат, звичайно, добре переноситься; при введенні супозиторія в пряму кишку інколи відчувається короткочасне незначне печіння; інколи можливий головний біль, запаморочення, шкірні реакції. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичайних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Термін придатності.
2 роки. Не застосовуйте препарат після закінчення терміну придатності, що вказаний на упаковці.

Умови зберігання.
Зберігають у сухому, прохолодному, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні упаковки в коробці з картону.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.