Метронідазол МЕТРОНІДАЗОЛ

MetronidazolumЗагальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 супозиторій містить метронідазолу 0,1 г;
допоміжні речовини:
жир твердий.

Лікарська форма.
Супозиторії вагінальні.

Фармакотерапевтична група.
Антибактеріальний засіб. Синтетичний протимікробний та антипротозойний препарат групи похідних нітроімідазолу. Механізм дії пов'язаний із порушенням структури ДНК чутливих мікроорганізмів. Активний щодо Тrichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Еntamoeba histolitica, а також щодо облігатних анаеробів, зокрема Bacteroides spp. і Fisobacterium spp. До препарату не чутливі аеробні мікроорганізми. Розподіляється в плазмі крові, нирках, печінці, мозковій тканині і матці після введення внутрішньо та інвагінально однаково. Більша частина метронідазолу метаболізується і виводиться нирками і травним трактом. Виділяється також із жовчю та вагінальним слизом. Легко проникає крізь плаценту, надходить у молоко матерів, що годують груддю. Діалізує при гемодіалізі. Повторне призначення препарату не викликає кумуляції.

Показання.
Бактеріальні вагініти, викликані чутливими до препарату анаеробними мікроорганізмами; трихомонадний уретрит і вагініт; профілактика анаеробних інфекцій при хірургічних втручаннях.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату; період вагітності та годування груддю.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати протягом 3-5 днів або ж, навпаки, стан здоров'я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно, проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. При застосуванні з амоксициліном можливі пронос, запор, біль в епігастрії, глосит, стоматит; іноді - гепатит, псевдомембранозний коліт, інтерстиціальний нефрит, порушення кровотворення. Небажане сполучення метронідазолу з дисульфірамом, антикоагулянтами непрямої дії, недеполяризуючими міорелаксантами, флуороурацилом та препаратами літію. Під час застосування препарату не можна вживати алкоголь, що може викликати тахікардію, блювання, відчуття жару.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!
Під час лікування трихомонадного вагініту рекомендується утримання від статевого життя, одночасне лікування обох партнерів є обов'язковим.

Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовують інвагінально по 1 супозиторію на день (на ніч). Курс лікування - 10 днів. При необхідності курс лікування повторюють через 4-6 тижнів. Передозування. При передозуванні можливі діарея, кропивниця, шкірний свербіж, головний біль, печія. Специфічний антидот метронідазолу невідомий, проводять підтримуючу терапію.

Побічні ефекти.
У випадку підвищеної індивідуальної чутливості можливі алергічні реакції, можливе забарвлення сечі в коричнево-червоний колір через наявність пігментів, пов'язаних з метаболізмом метронідазолу; при тривалому лікуванні іноді спостерігається надлишковий розвиток грибкової флори піхви (кандидоз), що потребує призначення протигрибкових препаратів. У випадку виникнення небажаних впливів або інших негативних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці. По 2 контурні чарункові упаковки в пачці.

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.