НОВОКАЇН

Novocainum


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
1 свічка містить новокаїну - 0,1 г;
допоміжні речовини:
жир твердий.

Лікарська форма.
Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група.
Препарати для місцевої анестезії. Порушує генерацію та проведення нервових імпульсів в основному в немієлінових волокнах. Будучи слабкою основою, взаємодіє з рецепторами мембранних натрієвих каналів, блокує потік іонів натрію, витісняє кальцій з рецепторів, розташованих на внутрішній поверхні мембрани. Змінює потенціал дії в мембранах нервових клітин без вираженого впливу на потенціал спокою. Протиаритмічна дія пов'язана зі збільшенням ефективного рефракторного періоду, зниженням збудливості і автоматизму міокарда. Усуває спадні гальмові впливи ретикулярної формації стовбура мозку. Пригнічує полісинаптичні рефлекси. Зменшує спазм гладкої мускулатури кишечнику. При ректальному введенні добре всмоктується. У процесі всмоктування швидко гідролізується, здебільшого в кровообігу, за участю естераз і холінестераз плазми, з утворенням параамінобензойної кислоти і діетиламіноетанолу. Виводиться із сечею 80%.

Показання.
Спазми гладкої мускулатури кишечнику, тріщини заднього проходу, геморой, аденома передміхурової залози.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров'я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату!

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтеся самостійно, - проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. Не слід застосовувати одночасно з препаратами, що піддаються ацетилюванню в печінці. Для зниження системної дії, токсичності і пролонгування ефекту застосовується в комбінації з вазоконстрикторами (адреналін).

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! У зв'язку з можливим пригніченням скорочувальної здатності міокарда і зниженням артеріального тиску потрібно з великою обережністю застосовувати при інфаркті міокарда. При вираженому атеросклерозі призначати не рекомендується. Можливе застосування в період вагітності за показаннями.

Спосіб застосування та дози.
Вводять ректально по одному супозиторію 1 - 2 рази на день.

Передозування.
При застосуванні у високих дозах можливе надлишкове всмоктування, що супроводжується нудотою, блюванням, раптовим серцево-судинним колапсом, підвищеною нервовою збудливістю, тремором і судомами, пригніченням дихання.

Побічні ефекти.
Запаморочення, слабкість, артеріальна гіпотензія, алергічні реакції (можливий анафілактичний шок). У разі появи небажаних явищ або інших незвичайних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 5 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці із плівки полівінілхлоридної. По 2 контурні упаковки в пачці із картону.

Правила відпуску.
За рецептом.ВАТ «Монфарм» © 2008.