АНАЛЬГІН

Metamizolum natricum


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
метамізол натрію;1 таблетка містить метамізолу натрію (анальгіну) 0,5 г;
допоміжні речовини:
крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Фармакотерапевтична група.
Знеболювальні та жарознижувальні засоби. Анальгін має знеболювальну, жарознижувальну і слабку протизапальну дію. Анальгін добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Продукти метаболізму виводяться в основному нирками із сечею, меншою мірою – через кишечник із жовчю. Проникають через плаценту та в грудне молоко під час годування груддю.

Показання.
Больовий синдром різного походження: головний, зубний біль, невралгія, радикуліт, міозит, біль під час менструації. Як допоміжний засіб може застосовуватися для зменшення болю після хірургічних і діагностичних втручань. Гіпертермічний синдром.

Протипоказання.
Підвищена чутливість до похідних піразолону (бутадіон, трибузон, антипірин). Виражені порушення функції печінки чи/та нирок. Захворювання системи крові. Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Вагітність, період годування груддю, бронхіальна астма. Не призначати дітям до 12 років.

Застереження при застосуванні.
Виключається застосування анальгіну для зняття гострих болей у животі (до з’ясування причини). При застосуванні препарату необхідно контролювати склад периферичної крові (лейкоцитарну формулу). З обережністю застосовують для лікування пацієнтів з анамнестичними вказівками на захворювання нирок (пієлонефрит, гломерулонефрит), алергічні захворювання і при тривалому алкогольному анамнезі. При застосуванні анальгіну можливе забарвлення сечі в червоний колір у зв’язку з виділенням метаболіту.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтесь самостійно, проконсультуйтесь з лікарем щодо можливості застосування препарату. Одночасне застосування анальгіну з іншими ненаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посилення токсичних ефектів. Седативні засоби та транквілізатори (сибазон, тріоксазин, валокардин, кодеїн, анаприлін, блокатори Н2-рецепторів) посилюють знеболювальну дію анальгіну. Трициклічні антидепресанти (амізол, доксепін), пероральні контрацептиви, алопуринол порушують метаболізм анальгіну в печінці та підвищують його токсичність. Барбітурати (фенобарбітал, беласпон), фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послабляють дію анальгіну. Необхідна обережність при одночасному застосуванні препарату з сульфоніламідними цукрознижувальними препаратами (посилюється гіпоглікемічна дія) та діуретиками (фуросемід). Сарколізин і мерказоліл збільшують ймовірність розвитку лейкопенії. Анальгін посилює седативну дію алкоголю та знижує концентрацію циклоспорину в плазмі.

Спосіб застосування та дози.
Дорослим і підліткам віком від 12 років призначають звичайно по 0,25–0,5 г 1–2 рази на добу. Таблетки приймають після їди, запиваючи невеликою кількістю води. Тривалість прийому препарату – не більше 3 днів. Передозування. Симптоми: гіпотермія, відчуття серцебиття, задишка, шум у вухах, нудота, блювання, слабкість, сонливість, марення, порушення свідомості, судомний синдром; можливий розвиток гострого агранулоцитозу, гострої ниркової і печінкової недостатності.
Лікування: індукція блювання, промивання шлунка, призначення сольових проносних, активованого вугілля і проведення форсованого діурезу, симптоматична терапія, спрямована на підтримку життєво важливих функцій.

Побічні ефекти.
У терапевтичних дозах препарат звичайно добре переноситься. Іноді можливі алергічні реакції (шкірний висип, набряк Квінке), синдром Стівенса-Джонсона, Лайелла, анафілактичний шок. Можливе пригнічення кровотворення (тромбоцитопенія, гранулоцитопенія, лейкопенія, анемія, в поодиноких випадках – агранулоцитоз). При схильності до бронхоспазму можливо провокування нападу. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 таблеток в контурній чарунковій або безчарунковій упаковці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.