КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

Calcii gluconas


Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
кальцію глюконат; 1 таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г;
допоміжні речовини:
крохмаль картопляний, кальцію стеарат, натрію гідрокарбонат.

Фармакотерапевтична група.
Препарат кальцію.

Фармакологічні властивості.
Кальцію глюконат – кальцієва сіль глюконової кислоти, що містить 9% кальцію. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких і скелетних м’язів, функціонуванні міокарда, процесах зсідання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, нормального функціонування інших систем і органів. Концентрація іонів кальцію в крові знижується при багатьох патологічних процесах; виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, здійснює протиалергічну, протизапальну, гемостатичну дії, а також зменшує ексудацію. Іони кальцію є пластичним матеріалом для кістяка і зубів, беруть участь у різних ферментативних процесах, регулюють швидкість проведення нервових імпульсів і проникність клітинних мембран. Іони кальцію необхідні для процесу нервово-м’язової передачі, для підтримки скорочувальної функції міокарда. На відміну від кальцію хлориду, кальцію глюконат має слабкіший місцевоподразнювальний ефект.

Показання.
Гіпофункція паращитовидних залоз, посилене виділення кальцію з організму (зокрема, тривалий період імобілізації), алергічні захворювання, у тому числі лікарська алергія, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу, при геморагічному васкуліті, симптомах променевої хвороби, при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженнях печінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємічній формі пароксизмальної міоплегії, при шкірних захворюваннях, а також як антидот при отруєнні солями магнію, щавелевою кислотою, її розчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти. Препарат застосовують як додатковий гемостатичний засіб при легеневих, шлунково-кишкових, носових та маткових кровотечах, а також при запальних ексудативних процесах (пневмонія, плеврит, набряк легень, аднексит, ендометрит).

Протипоказання.
Гіперкальціємія, підвищене зсідання крові (ризик виникнення тромбозів), виражений атеросклероз, тяжка ниркова недостатність, підвищена чутливість до препарату.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем! Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати, або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або виникли небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату.

Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату. При одночасному пероральному застосуванні кальцію глюконату і тетрациклінів дія останніх може зменшитись, за рахунок зменшення їх всмоктування; знижує ефект аміноглікозидів та дію антибіотиків; знижує антикоагулянтний ефект антагоністів кальцію. При застосуванні з тіазидовими діуретиками зростає рівень кальцію в крові; підвищує токсичність хінідинів.

Особливі вказівки.
Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!
Пацієнтам з незначною гіперкальціємією, з незначними порушеннями функції нирок або сечокам’яною хворобою в анамнезі слід з обережністю застосовувати препарат, у зазначених випадках варто регулярно контролювати рівень екскреції кальцію із сечею. Пацієнтам, які схильні до утворення конкрементів у сечі, рекомендується збільшити об’єм споживаної рідини.

Спосіб застосування та дози.
Кальцію глюконат вживають перед їдою в разовій дозі: дорослим – 1–3 г (2–6 таблеток), дітям до 1 року – 1/2–1 таблетка, від 2 до 4 років – по 2 таблетки, від 5 до 6 років – по 2–3 таблетки, від 7 до 9 років – по 3–4 таблетки, від 10 до 14 років – по 4–6 таблеток. Вживають таблетки 2–3 рази на добу. Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально (у середньому становить від 10 днів до 1 місяця). Перед проковтуванням таблетки необхідно розжувати або подрібнити. Передозування. При надмірному вживанні препаратів кальцію можливий розвиток гіперкальціємії, з підвищеним відкладанням солей кальцію в органах та судинах. Симптоми: сонливість, анорексія, гіпотонія, нудота, блювання, запори, поліурія з наступною дегідратацією; можливе порушення серцевого ритму. Як антидот застосовують кальцітонін, який вводять внутрішньовенно із розрахунку 5–10 МО на 1 кг маси тіла на добу.

Побічні ефекти.
Зазвичай препарат добре переноситься, але іноді можуть виникати нудота, блювання, пронос, уповільнення серцевого ритму. При тривалому застосуванні можливе виникнення запорів. У випадку виявлення небажаних впливів або інших негативних ефектів порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 таблеток у контурній безчарунковій упаковці або по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці.

Правила відпуску.
Без рецепта.ВАТ «Монфарм» © 2008.