МЕТИЛУРАЦИЛ

Methyluracilum



Загальна характеристика

Склад лікарського засобу:
діюча речовина:
метилурацил; 1 таблетка містить метилурацилу – 0,5 г;
допоміжні речовини:
крохмаль картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кислота стеаринова.

Фармакотерапевтична група.
Нестероїдний анаболічний засіб. Прискорює регенерацію, загоювання ран, стимулює клітинні та гуморальні фактори імунітету, виявляє протизапальну дію. Характерною специфічною властивістю препарату є вплив на еритро- і особливо лейкопоез. Після прийому внутрішньо всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Добре проникає в органи, тканини та рідини організму. Виводиться головним чином з сечею.

Показання.
Призначають при агранулоцитарній ангіні, аліментарно-токсичній алейкії, хронічній бензольній інтоксикації, лейкопенії, що обумовлена хіміотерапією пухлин, рентгено- або радіотерапією або іншими факторами. Застосовують також у комплексному лікуванні ран, які в’яло загоюються, опіків, трофічних виразок, переломів кісток, хронічного гастриту, панкреатиту.

Протипоказання.
Препарат не можна застосовувати при гострих та хронічних лейкемічних (звичайно мієлоїдних) формах лейкозу, лімфагрануломатозі, злоякісних захворюваннях кісткового мозку. Метилурацил доцільно призначати при легких формах лейкопенії. При захворюванні середнього ступеня важкості препарат приймають тільки після відновлення порушеної регенерації клітин крові. При важких формах ураження кровотворення метилурацил не призначають.

Застереження при застосуванні.
Перед початком лікування порадьтесь з лікарем!
Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну! Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров’я погіршився, або з’явилися небажані явища, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування препарату! Під час вагітності та годуванням груддю препарат застосовують з обережністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Взаємодія не описана. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов’язково повідомте про це лікаря, а якщо лікуєтесь самостійно, - проконсультуйтесь з лікарем або фармацевтом щодо можливості застосування препарату.

Спосіб застосування та дози.
Внутрішньо, під час або після їжі. Дорослим призначають в дозі 0,5 г 4 рази на добу (при необхідності – до 6 разів на добу). Дози для дітей у віці від 3 до 8 років – по 0,25 г, після 8 ро-ків – по 0,25-0,5 г 3 рази на добу. Курс лікування при захворюваннях травного тракту – звичайно 30-40 днів, в інших випадках курс може бути менш тривалий.

Передозування.
Передозування не спостерігалось.

Побічні ефекти.
Як правило, препарат добре переноситься, але у деяких пацієнтів можливі шкірно-алергічні реакції (кропив’янка), головний біль, запаморочення. У випадку виявлення небажаних впливів або інших незвичайних реакцій порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату.

Упаковка.
По 10 таблеток в контурній безчарунковій та чарунковій упаковці.

Правила відпуску.
За рецептом.



ВАТ «Монфарм» © 2008.